| Názov školy | Základná škola Cernina |
| Adresa školy | Cernina 30, 090 16 Cernina |
| Telefón | + 421 054 7562218 |
| zscernina@gmail.com | |
| WWW stránka | zscernina.edupage.org |
| Zriaďovateľ | Obec Cernina |
| Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | ||
|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr. Kveta Kostiková |
| Titl., priezvisko, meno | |
|---|---|
| predseda | Monika Leňová |
| pedagogickí zamestnanci | PaedDr. Lýdia Oreničová |
| Mgr. Mária Cocuľová | |
| ostatní zamestnanci | Iveta Petrenková |
| zástupcovia rodičov | Stanislav Madzin |
| Lenka Jamroškovičová | |
| Jaroslava Hrinková | |
| Mária Durkotová | |
| zástupca zriaďovateľa | Vladimír Orenič |
| Mgr. Henrieta Drugová | |
| Jaroslav Grega |
Metodické združenie na 1. stupni a predmetové komisie na 2. stupni ZŠ sú iniciatívnym orgánom riaditeľa školy, zaoberajú sa pedagogickými a výchovno-vzdelávacími problémami. Pomáhajú vedeniu školy pri odbornom riadení a kontrole výchovno-vzdelávacieho procesu. Podstatou ich práce bola analýza vyučovania a jeho výsledkov, prijímanie opatrení na vylepšenie práce a podávanie návrhov na materiálne vybavenie kabinetov.
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov |
|---|---|---|
| MZ | Mgr. Mária Cocuľová | 1.-4. |
| PK prírodovedných predmetov | Mgr. Stanislava Hudáková | MAT, FYZ, CHEE, INF, BIO, GEG |
| PK humanitných predmetov | PaedDr. Lýdia Oreničová | SJL.ANJ, RUJ, DEJ, OBN + výchovné predmety |
Počet žiakov školy: 88
Počet tried: 9
Podrobnejšie informácie:
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 7 | ||
| počet žiakov | 10 | 11 | 10 | 7 | 15 | 7 | 9 | 12 | 7 | 88 |
| z toho ŠVVP | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 3 | 8 | |||
| z toho v ŠKD | 7 | 9 | 5 | 4 | 9 | 34 |
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2018: 11/5 dievčat
Skutočný počet žiakov 1. ročníka k 15.9.2018: 11/5 dievčaat
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou:10
Počet žiakov plniacich si povinnú školskú dochádzku mimo územia SR: 2/ 1 dievča
| 1 .roč. | Spolu | |
|---|---|---|
| Počet žiakov | 11 | 11 |
| Gym 4.roč | SOŠ | SOU | Spolu | |
|---|---|---|---|---|
| prihlásení | 1 | 4 | 3 | 8 |
| prijatí | 1 | 4 | 3 | 8 |
| % úspešnosti | 100 | 100 | 100 |
| Trieda | ANJ | BIO | DEJ | FYZ | GEG | HUV | CHE | INV | INF | MAT | OBN | PVC | PDA | PVO | RUJ |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | 2 | 2,13 | 2,13 | ||||||||||||
| 2.A | 1,09 | 1,36 | 1,27 | ||||||||||||
| 3.A | 2 | 1 | 1 | 2,13 | 1,25 | 2 | |||||||||
| 4.A | 2,2 | 1,67 | 1,4 | 2,33 | 1,5 | 2,4 | |||||||||
| 5.A | 2,14 | 2,36 | 2 | 2,79 | 1,07 | 1,6 | 2,53 | 2 | |||||||
| 6.A | 3 | 2,17 | 2,17 | 2,5 | 2,83 | 2 | 1,57 | 3,43 | 1,5 | 1 | |||||
| 7.A | 2,63 | 2,67 | 2,11 | 2,22 | 2,67 | 1,11 | 2,5 | 1,22 | 2,67 | 1,33 | 1 | 2,63 | |||
| 8.A | 3 | 1,82 | 2 | 2,45 | 2,64 | 3 | 2,9 | 1 | 1 | 3 | 2 | 2,5 | 2,9 | ||
| 9.A | 3 | 1,86 | 2,71 | 2,43 | 2,43 | 2,71 | 1 | 2,71 | 2,29 | 2,71 |
| Trieda | SJL | SPR | SEE | THD | TSV | TEV | VUC | VLA | VUM | VYV |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | 2,13 | 1,63 | 1,5 | 1,5 | ||||||
| 2.A | 1,64 | 1,27 | 1 | 1,09 | ||||||
| 3.A | 2,25 | 1,13 | 1,13 | 3 | 2 | 1,13 | ||||
| 4.A | 2,33 | 1,17 | 1,17 | 2,17 | 1,33 | |||||
| 5.A | 2,6 | 1,2 | 1 | 1,13 | 3 | 1,07 | ||||
| 6.A | 3 | 1,14 | 1,5 | 1,86 | 2 | 1,86 | ||||
| 7.A | 3,11 | 1,11 | 1,38 | 1,22 | 2,67 | |||||
| 8.A | 2,92 | 1 | 1,09 | 1,2 | 1 | 4 | 1,1 | 2,5 | ||
| 9.A | 3 | 1 | 1 |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| 1.A | 10 | 9 | 1 | 0 |
| 2.A | 11 | 11 | 0 | 0 |
| 3.A | 10 | 10 | 0 | 0 |
| 4.A | 7 | 7 | 0 | 0 |
| 5.A | 15 | 15 | 0 | 0 |
| 6.A | 7 | 7 | 0 | 0 |
| 7.A | 9 | 9 | 0 | 0 |
| 8.A | 12 | 12 | 0 | 0 |
| 9.A | 7 | 7 | 0 | 0 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | 10 | 950 | 118,75 | 791 | 98,88 | 159 | 19,88 |
| 2.A | 11 | 1229 | 111,73 | 1166 | 106,00 | 63 | 5,73 |
| 3.A | 10 | 566 | 75,41 | 532 | 70,89 | 34 | 4,52 |
| 4.A | 7 | 904 | 150,67 | 838 | 139,67 | 66 | 11,00 |
| 5.A | 15 | 1842 | 122,80 | 1789 | 119,27 | 53 | 3,53 |
| 6.A | 7 | 753 | 107,57 | 707 | 101,00 | 46 | 6,57 |
| 7.A | 9 | 1015 | 112,78 | 999 | 111,00 | 16 | 1,78 |
| 8.A | 12 | 1631 | 135,92 | 1533 | 127,75 | 98 | 8,17 |
| 9.A | 7 | 661 | 94,43 | 661 | 94,43 | 0 | 0,00 |
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % | Iný údaj o úspešnosti |
|---|---|---|---|
| T5-2017 | |||
| SJL | 14 | 54,0 | |
| MAT | 14 | 44,8 | |
| T9-2018 | |||
| SJL | 7 | 54,3 | |
| MAT | 7 | 47,1 |
ISCED I - voliteľné predmety - pohybové hry
ISCEDII - voliteľné predmety - loptové hry, ruský jazykk, cvičenia zo SJL, cvičenia z MAT
| Učebný plán | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet tried v ročníku | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 9 |
| Slovenský jazyk a literatúra | 9 | 8 | 7+1 | 7+1 | 5 | 5 | 4+1 | 5 | 4 | |
| Anglický jazyk | +1 | 3 | 3 | 3+1 | 3 | 3 | 3 | 3+1 | ||
| Ruský jazyk | 2 | 2 | 1+1 | |||||||
| Matematika | 4+1 | 4+1 | 4 | 4 | 4 | 4+1 | 4 | 4+1 | 4 | |
| Informatika | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | |||
| Prvouka | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | |||||
| Prírodoveda | 1+1 | 2 | 1 | |||||||
| Fyzika | 2 | 1 | 2 | 1+1 | ||||||
| Chémia | 2 | 2 | 1+1 | |||||||
| Biológia | 2 | 1+1 | 2 | 1 | 1 | |||||
| Vlastiveda | 1 | 2 | ||||||||
| Dejepis | 1+1 | 1 | 1 | 1 | 3 | |||||
| Geografia | 2 | 1+1 | 1+1 | 1 | 1+1 | |||||
| Občianska náuka | 1 | 1 | 1 | 1 | ||||||
| Etická/náboženská výchova | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | ||
| Pracovné vyučovanie | 1 | 1 | ||||||||
| Technika | 1 | 1 | 1 | 1 | ||||||
| Hudobná výchova | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | |||
| Výchova umením | 1 | |||||||||
| Výtvarná výchova | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | |||
| Telesná a športová výchova | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | |
| Pohybové hry | 1 | 1 | ||||||||
| Loptové hry | 1 | 1 | ||||||||
| Cvičenia zo SJL | 1 | |||||||||
| Cvičenia z MAT | 1 |
| Počet tried | Počet žiakov | Počet individ. integrovaných | |
|---|---|---|---|
| Nultého ročníka | 0 | ||
| Prvého ročníka | 1 | 10 | |
| Bežných tried | 6 | 78 | 8 |
| Špeciálnych tried | 0 | ||
| Pre nadaných | 0 | ||
| Spolu | 7 | 88 | 8 |
Pedagogickí zamestnanci: 11
Odborný zamestnanec: 1
Pedagogickí asistenti: 2
Vychovávateľka: 1
Nepedagogickí zamestnanci: 6
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. |
|---|---|---|
| TPP | 8 | 5 |
| DPP | 3 | 1 |
| Znížený úväzok | 2 | |
| ZPS | 2 | |
| Na dohodu | 0 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 11 | ||
| vychovávateľov | 1 | ||
| asistentov učiteľa | 2 | ||
| spolu |
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| 5. | INF | 1 |
| BIO | 2 | |
| THD | 1 | |
| 6. | INF | 1 |
| BIO | 2 | |
| THD | 1 | |
| 7. | INF | 1 |
| BIO | 2 | |
| THD | 1 | |
| 8. | INF | 1 |
| BIO | 1 | |
| THD | 1 | |
| 9. | INF | 1 |
| BIO | 1 |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| 1.kvalifikačná skúška | 3 | |
| 2.kvalifikačná skúška | 4 | |
| štúdium školského manažmentu | 1 | |
| špecializačné inovačné štúdium | 3 | |
| špecializačné kvalifikačné | 2 | |
| postgraduálne | 0 | |
| doplňujúce pedagogické | 0 | |
| vysokoškolské pedagogické | 11 | |
| vysokoškolské nepedagogické | 1 |
| Názov súťaže | Počet žiakov | okr. kolo | kraj. kolo | národ. kolo | medzinár. kolo |
|---|---|---|---|---|---|
| Chemická olymliáda | 2 | 1.,2. miesto | 7., 21. miesto | ||
| Pytagoriáda | 4 | účasť | |||
| Matematická olympiáda | 1 | účasť | |||
| Olympiáda zo slovenského jazyka | 1 | 2. miesto | |||
| Stolný tenis dievčatá | 3 | 2.miesto | |||
| Stolný tenis chlapci | 4 | účasť | |||
| Bedminton dievčatá | 2 | 3. miesto | |||
| Bedminton chlapci | 2 | 1. miesto | |||
| Malý futbal | 11 | účasť | |||
| Plameň 1. družstvo | 9 | 1. miesto | 8. miesto | ||
| Plameň 2. družstvo | 9 | 4. miesto | |||
| Floriánka ml. žiaci | 2 | 1. miesto | |||
| Floriánka st. žiaci | 2 | 3. miesto | |||
| Duchnovičov Prešov- proza | 2 | 1., 2. miesto | 2. miesto | ||
| Duchnovičov Prešov - poézia | 2 | 2.,3. miesto | |||
| Duchnovičov Prešov - malé scénicke formy | 2 | 1. miesto | účasť | ||
| Požiar v domácnosti-grafický prejav | 2 | 2., 3. miesto | |||
| Požiar v domácnosti - literárna prejav | 1 | 1. miesto | 1. miesto | ||
| Záchrana osôb z výšky - grafický prejav | 3 | 1.,1.,3.miesto | |||
| Biblická olympiáda 1. st. | 3 | 2. miesto | |||
| Biblická olympiáda 2. st. | 3 | účasť | |||
| Medový štetec | 5 | 3. miesto |
Besedy: 1. st. - Správanie sa žiakov v škole a na verenosti, Veľkonočné tradície v minulosti a dnes
2. st. - Škodlivosť fajčenia na zdravie mladých, Deň bez fajčenia, Mobil v súčastnom svete
Divadelné prestavenia: Rumcajs, Pytačky
Sférické kino - Ľudské telo, Život stromov
Exkurzie: Galéria D. Millyho Svidník, Solivar Prešov, Ukážka bojov z 1. svetovej vojny Nižná Polianka, Družstvo Rovnex
Tvorivé dielne: Zdobenie veľkonočných vajíčok, Deň matiek- darčeky, Jesenné tekvice, Vianočný pozdrav, Pečenie a zdobenie medovníkov, Výroba kŕmidiel a krmiva pre vtáčikov
Športové aktivity: Plavecký výcvik, Lyžiarsky výcvik, Sánkovačka, Korčuľovanie, Šarkaniáda, Beh za zdravím, Rýchlou chôdzou proti obezite,
Medzinárodný projekt: Záložka do knihy
Aktivity na významné dni: Medzinárodný deň cudzích jazykov, Svetový deň jablka, Týždeň zdravej výživy, Svetový deň bez mobilu, Marec mesiac knihy, Deň rozprávky, Svetový deň duševného zdravia, Deň detí,
Kultúrne podujatia: Mesiac úcty k starším, Vianočná akadémia, Deň matiek, Karneval, Mikuláš
Enviromentálne aktivity: Deň Zeme, Svetový deň vody
Moderné vzdelávanie - digitálne vzdelávanie pre všeobecno - vzdelávacie predmety
Komplexný poradenský systém prevencie a ovplyvňovania sociálno - patologických javov v školskom prostredí
Elektronizácia vzdelávacieho systému regionálneho školstva
Vzdelávaním pedagogických zamestnancov k inklúzii marginalizovaných rómskych komunít
Podpora rozvoja športu 2018- Pohyb pre všetkých
V základnej škole úspešnejší - Zvýšenie inkluzívnosti vzdeláania vytvorením nových pracovných miest v ZŠ Cernina
Poznávacia záhrada
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly: 9.2.2017
Druh inšpekcie: Tematická - Čitateľská gramotnosť - 9. ročník
Počet tried - 8
Počet odborných učební - 4 - učebňa výpočtovej techniky s interaktívnou tabuľou a 17 PC s pripojením na internet, veľká telocvičňa a posilňovňa, školská knižnica s interaktívnou tabuľou, školska kuchynka, dielňa
Školská jedáleň je vybavená dataprojektorom a premietacím plátnom, využíva sa aj na kultúrne podujatia.
Centrum voľného času a Školský klub detí poskytuje možnosti využitia voľného času mimo vyučovania.
Priestorové podmienky školy sú dobré. V každej triede je interaktívna tabuľa a nová biela keramická tabuľa. Chodba je vybavená televízorom a projektorom s premietacím plátnom. V priestoroch školy je možnosť pripojenia sa k internetu.
Vybavenie jednotlivých kabinetov sa postupne podľa potrieb dopĺňa učebnými pomôckami.
V areáli školy sa nachádza školské ihrisko, multifunkčné ihrisko, detské ihrisko a trávnaté plochy.
Jedným z deficitov školy je absencia školského pozemku, ktorý by sa mohol využívať na skvalitnenie hodín techniky.Našou víziou je vybudovať vyvýšené záhony.
Dotácie zo štátneho rozpočtu
Normatívne finančné prostriedky - 232 790 € ( mzdy, odvody, prevádzka)
Nenormatívne finančné prostriedky - 20 829 € ( vzdelávacie poukazy, dopravné žiaci, SZP, asistent učiteľa, príspevok na učebnice)
Ciele školy vytýčené v školskom vzdelávacom programe a inovovanom školskom vzdelávacom programe sa nám podarilo splniť .
Žiakom sme poskytli kvalitné vzdelanie a výchovu, o čom svedčia dobré umiestnenia žiakov v olympiádach a súťažiach a umiestnenia žiakov na SŠ. Učebné osnovy a učebné plány ŠkVP a ŠVP boli dodržané.
Silné stránky:
- odbornosť pedagogických zamestnancov,
- zavádzanie IKT do vyučovania,
- rozsah a kvalita záujmovej činnosti,
- výborné výsledky pri rozmiestnení žiakov na stredné školy,
- vzorná reprezentácia školy v súťažiach a olympiádach,
- starostlivosť o žiakov so ŠVVP,
- prezentácia školy na verejnosti,
- spolupráca školy a rodiny,
- zapájanie sa do projektov,
- dobrá vybavenosť školy počítačovou technikou a učebnými pomôckami,
- dobré priestorové podmienky školy,
- organizácia mimoškolských aktivít.
Slabé stránky:
- nekvalifikovanosť učiteľov na 2. stupni v predmetoch - hudobná a výtvarná výchova, informatika a technika
Príležitosti :
- estetické a pokojné pracovné prostredie školy,
- zapájanie sa do nových projektov,
- zapájanie sa pedagógov do vzdelávania.
Riziká:
- zvyšovanie počtu žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia,
- nepriaznivý demografický vývoj.
Z celkového počtu končiacich žiakov na škole - 8, všetci pokračujú v štúdiu na stredných školách.
Psychohygienické podmienky vyučovania sú v súlade s právnymi predpismi a sú na dobrej úrovni.
Pedagógovia sa snažia svojim prístupom k žiakom vytvárať priaznivú klímu na vyučovacích hodinách aj v mimoškolskej činnosti,
Vyučovanie sa začína o 7.55 hod. Rozvrh hodín spĺňal základné psychohygienické požiadavky vyučovania.
Prevádzková hygiena v priestoroch školy je na požadovanej úrovni, estetike prostredia je venovaná náležitá pozornosť.
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín | Vedúci |
|---|---|---|---|
| Hra s číslami | 15 | Mgr. Stanislava Hudáková | |
| Hravá angličtina | 11 | Mgr. Mária Cocuľová | |
| Prírodovedný krúžok | 10 | Mgr. Eva Mičová | |
| Slovenčina s úsmevom | 7 | PaedDr. Lýdia Oreničová | |
| Šikovníci | 17 | Mgr. Martina Paligová | |
| Školský klub detí | 36 | Bc. Ivana Bahledová | |
| Športový krúžok | 13 | Mgr. Marián Štochmaľ | |
| Z každého rožka troška | 9 | Mgr. Milena Robyneková | |
| Zruční majstri | 13 | Mgr. Mária Cocuľová |
Spolupráca s rodičmi je na veľmi dobrej úrovni. Rodičia sa podieľal na organizovaní sviatku Sv. Mikuláša, Vianočnej akadémie, , Karnevalu a Dňa detí. Zúčastňovali sa triednych a celoškolských stretnutí, kde mali možnosť konzultovať a riešiť výchovno-vzdelávacie výsledky žiakov so školským psychológom, s triednymi učiteľmi, výchovnou poradkyňou a s vedením školy.
Škola spolupracovala s mnohými výchovnými a vzdelávacími inštitúciami.
Veľmi dobrá spolupráca bola so zriaďovateľom školy, radou školy, so strednými školami v okrese Svidník, základnými školami pri realizácií súťaží a olympiád, s regionálnym osvetovým strediskom pri realizácií rôznych aktivít a CPPPaP
Vypracoval: Mgr. Kveta Kostiková
V Cernine, 31. augusta 2018
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 14.9.2018
Správa o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach za školský rok 2017/2018 prerokovaná v Rade školy dňa 09. 10. 2018
Rada školy bola oboznámená so správou a súhlasí s jej obsahom.
Obec Cernina, zastúpená starostkou obce Ing. Helenou Madzinovou, berie na vedomie správu o výchovno-vzdelávacej činnosti za školský rok 2017/2018.
Powered by aSc EduPage