1. Zapojenie žiakov do údržby 5 ostrovčekov s tradičnými drevinami (dub, hrab, javor, lipa a pod.); ktoré sú súčasťou učebnej látky. Zároveň je to spôsob, ako zaistiť ostrovčekom potrebnú starostlivosť a dlhú životnosť.
2. Sprostredkovanie žiakom každodenného kontaktu s "dažďovou záhradou" a vytvorenie si prirodzeného vzťahu k riešeniam, ktoré projekt navrhol.
3. Dažďová záhrada slúži ako model prírodnej „ eko – učebne“ zameraný na zvýšenie povedomia, vzdelávania a získavania zručností v oblastí prispôsobenia sa zmene klímy.
4. Do učebných osnov biológie, prvouky a prírodovedy boli zapracované témy: voda a jej využitie, význam, manažment dažďových vôd a jej prepojenie na zmenu klímy. Sú spracované prostredníctvom vzdelávacích aktivít s osobitným zreteľom na dažďové vody, čím sa zvýšilo environmentálne povedomie žiakov v problematike klimatických zmien. Žiaci získali zručností pri tvorbe projektov – výtvarné projekty, práce, elektronické prezentácie svojej práce, získanie schopností prezentovať svoj vlastný názor, diskutovať a presadiť sa v diskusií.
5. Knihy Poznávacia záhrada, vytvorené v rámci projektu, sú zdrojom informácií a poznatkov o klimatických zmenách a ich dôsledkoch.
6. Prostredníctvom pracovných listov a didaktických testov na DVD nosičoch, vytvorených v rámci projektu, si môžu žiaci testovať svoje vedomostí z jednotlivých tematických okruhov.
7. Dažďová záhrada sa aj po skončení vyučovania stala priestorom, kde môžu deti, pedagógovia i rodičia tráviť voľný čas.
8. Všetky informácie o projekte sú publikované prostredníctvom internetu pre širokú verejnosť na webovom sídle školy.